Zasoby: 23 Ambasadorów Młodego Przemysłu 

Grupa docelowa: uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów (>2 000 uczniów) 

Zasięg: częstochowskiej szkoły podstawowe i gimnazja (~46 szkół) 

 

Z końcem 2018 r. Przemysłowa Akademia Rozwoju (PAR) przy współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy wystartowała z nowym edukacyjnym projektem. Ambasador Młodego Przemysłu jest głosem zarówno wszystkich szkół technicznych i branżowych z regionu Częstochowy, jak iczęstochowskich pracodawców. Głównym celem projektu jest ułatwienie młodzieży decyzji dotyczącej dalszej ścieżki kształcenia.  

 

Do udziału w projekcie Ambasador Młodego Przemysłu wybrano 23 uczniów z częstochowskich szkół technicznych. Jest to niezwykle zdolna młodzież, która społecznie chce się zaangażować w misję, jaką jest promowanie kształcenia zawodowego. Zadaniem trenerów z Przemysłowej Akademii Rozwoju było wyposażenie Ambasadorów w wiedzę dotyczącą ofert edukacyjnych szkół technicznych ibranżowych z terenu Częstochowy, przeszkolenie w zakresie autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej oraz analizy lokalnego rynku pracy pod kątem zawodów, na które jest istotne zapotrzebowanie. W ramach projektu w maju br. Ambasadorzy Młodego Przemysłu spotkają się zponad dwoma tysiącami uczniów częstochowskich szkół podstawowych i gimnazjów. 

 

Projekt Ambasador Młodego Przemysłu jest dla nas bardzo ważny. Wspólnymi siłamizUrzędem Miasta chcemy pokazać, że stawiamy na rozwój młodych ludzi, którzy już teraz są nadrodze do podejmowania decyzji zawodowych. O częstochowskim szkolnictwie często mówi się, żejest „kuźnią zawodowców” i chcemy, aby to hasło było wciąż aktualne – mówi Maciej Mierzwiński, Prezes Zarządu Przemysłowej Akademii Rozwoju. 

Ponadto w ramach projektu Ambasador Młodego Przemysłu uczniowie wspólnie ze swoimi trenerami z Przemysłowej Akademii Rozwoju oraz lokalnymi pracodawcami stworzyli Biuletyn Ambasadora Młodego Przemysłu. W Biuletynie znaleźć można m.in. BIO Ambasadorów, oferty edukacyjne częstochowskich szkół technicznych i branżowych, pracodawców, którzy biorą udział w projekcie oraz konkurs.  

Więcej informacji nt. projektu Ambasador Młodego Przemysłu na stronie: www.mlody-przemysl.pl 

 

Albert Skoczylas

Albert Skoczylas w Zespole Szkół im. J. Kochanowskiego uczy się w klasie o profilu technik logistyk z innowacją ratowniczo-pożarniczą. Albert lubi czytać książki, aktywnie uprawiać sport na przykład grając w siatkówkę, oglądać seriale czy też spotykać się ze znajomymi, a w przyszłości planuje pójść na studia ratownicze.

Dawid Wiśniewski

Dawid Wiśniewski uczy się w Technicznych Zakładach Naukowych im. Gen. W. Sikorskiego w klasie o kierunku technik mechanik lotniczy. Dawida interesuje wirtualny świat, gdzie spędza większość wolnego czasu, Wyznaje zasadę #CarpeDiem, więc jeszcze nie ma planów na przyszłość.

Emilia Chuda

Emilia Chuda jest na kierunku technik pojazdów samochodowych z innowacją policyjno-prawną w Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych. Motoryzacja to największa pasja Emilii, która marzy o zakupie własnego motocykla! Od wielu lat odnosi sukcesy zdobywając czołowe miejsca w Mistrzostwach Taekwondo.

Hubert Janeczek

Hubert Janeczek uczy się na kierunku technik pojazdów samochodowych z innowacją policyjno-prawną w ZSSB w Częstochowie. Hubert interesuje się motoryzacją - głównie motocyklami i ATV, a w przyszłości chciałby mieć swój własny warsztat zajmujący się tuningiem motocykli i samochodów! Ale to nie wszystko drugą pasją Huberta jest czytanie książek.

Hubert Wójcik

Hubert Wójcik uczy się w klasie o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej w Zespół Szkół im. gen. W. Andersa w Częstochowie. Hubert kocha piłkę nożną i od dziecka jest wiernym kibicem Rakowa Częstochowa. Marzy o karierze trenera piłkarskiego. W wolnych chwilach wędkuje i zajmuje się grafiką komputerową.

Jakub Barwaniec

Jakub Barwaniec uczy się w klasie technik energetyki odnawialnej w Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie. Kuba interesuje się gotowaniem, ponieważ jak stwierdził bardzo lubi jeść! 🙂 Zamierza kontynuować edukację na kierunku psychologia!

Jakub Rabęda

Jakub Rabęda w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego jest na kierunku technik informatyk. Kuba bardzo lubi ćwiczyć na siłowni oraz jeździć na motorze (na którym planuje przejechać całą Europę). Interesuje się głównie informatyką i dietetyką. W jego planach jest założenie własnej firmy!

Jakub Tajber

Jakub Tajber jest w klasie o profilu technik logistyk z innowacyjnymi działaniami logistycznymi w Policji w Zespole Szkół im. J. Kochanowskiego. Kuba kocha sport i e-sport. Interesuje się głównie piłka nożną. Marzy o karierze zawodowego piłkarza. Po technikum planuje studia związane z logistyką.

Julia Stobrawa

Julia Stobrawa uczy się na kierunku technik budownictwa z innowacją mundurową w Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie. Julka lubi spędzać czas ze znajomymi i interesuje się praktycznie każdą dyscypliną sportu. Po technikum planuje iść na studia pedagogiczne. Jeśli bardzo czegoś chce to wytrwale dąży do celu 🙂

Julia Wilk

Julka Wilk, którą część z Was pewnie zna ze #StudioMłodegoPrzemysłu uczy się na kierunku FOTOTECHNIK w Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie. Pasją Julki jest fotografia, zarówno analogowa jak i cyfrowa, a największym marzeniem... jest robienie zdjęć do magazynów połączone z podróżowaniem po świecie!

Karolina Musiał

Karolina Musiał uczy się w Zespół Szkół im. gen. W. Andersa w Częstochowie w klasie o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Karolina lubi rysować, czytać książki i słuchać muzyki i interesuję się graffiti. Po ukończeniu technikum chciałaby iść na studia związane z grafiką komputerową, a jej marzeniem jest podróżowanie po całym świecie!

Krystian Kałmuk

Krystian Kałmuk w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Częstochowie uczy się na kierunku technik elektryk. Krystian uwielbia sport - intensywnie trenuje MMA. Lubi jeździć na rowerze i słuchać muzyki. Jego największe marzenie to zdanie prawo jazdy za pierwszym razem i zakup wymarzonego samochodu.

Krzysztof Kucharczyk

Krzysztof Kucharczyk w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych czy się na kierunku technik-elektryk. Krzysztof lubi czytać powieści z twardym słowiańskim klimatem i interesuje się urbanistyką. Główny kierunek zainteresowań to historia, a dokładniej historia XX wieku oraz militaria!

Łukasz Spółczyński

Łukasz Spółczyński uczy się na kierunku technik pojazdów samochodowych z innowacją policyjno-prawną w Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych. Łukasz interesuje się sportami, a szczególnie piłką nożną i siatkówką. Jego wielkim marzeniem są podróże i zwiedzenie całego świata. Po szkole planuje prowadzić własną działalność gospodarczą.

Maciej Pełka

Maciek Pełka jest w klasie o profilu technik mechanik lotniczy w Techniczne Zakłady Naukowe, a interesuje się kulturoznawstwem, długodystansową jazdą na rowerze oraz architekturą. Przypadkowo wybrany kierunek nauki stał się jego pasją!

Mateusz Ząbkowski

Mateusz Ząbkowski w Zespole Szkół im. B. Prusa uczy się w klasie technik mechatronik. Mateusz, oprócz zainteresować związanych z kierunkiem, czyli mechatroniką, interesuje się sportem. Po technikum planuje iść do pracy i robić to co lubi!

Natalia Bednarska

Natalia Bednarska w Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie uczęszcza do klasy o profilu fototechnik. Zgodnie z kierunkiem szkoły Natalia interesuje się fotografią i obróbką cyfrową, a w przyszłości chciałaby prowadzić swoje studio fotograficzne. W planach ma również kurs makijażu i stylizacji.

Oskar Nabiałek

Oskar Nabiałek uczy się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego na kierunku technik informatyk i chciałby iść na studia właśnie na tym kierunku. W wolnych chwilach Oskar lubi spędzać czas przy komputerach, interesuje się informatyką i e-sportem.

Oskar Pietrykowski

Oskar Pietrykowski jest w klasie technik elektryk w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Oskar interesuje się techniką, kulturoznawstwem i religią. Lubi filmy dokumentalne, a jego największą pasją jest muzyka - 5 lat grał na akordeonie, aktualnie gra na gitarze basowej.

Radosław Nalberski

Radek Nalberski jest uczniem klasy o profilu technik elektryk w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Interesuje się kinem, ale jest też bieżąco śledzi mecze siatkarskie! W przyszłości chciałby kupić wymarzonego auta oraz podróżować. Uwielbia Włochy oraz włoską kuchnię.

Roksana Lewicka

Roksana Lewicka uczy się w Zespół Szkół im. gen. W. Andersa w Częstochowie w klasie o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej. pasjonuje się jeździectwem oraz rysowaniem. Marzy aby pracować jako grafik komputerowy oraz rozwijać się plastycznie.

Tetiana Zahovora

Tetiana Zahovora uczy się w Zespół Szkół im. gen. W. Andersa w Częstochowie w klasie o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Tatiana interesuje się grafiką komputerową, książkami dotyczącymi rozwoju osobistego oraz malarstwem! Po technikum planuje iść na studia graficzne. Lubi podróżować i chciałaby zwiedzić cały świat!

Weronika Nocuń

Weronika Nocuń uczy się na tym samym kierunku co Hubert, czyli technik pojazdów samochodowych z innowacją policyjno-prawną w ZSSB w Częstochowie! Zainteresowania Weroniki związane są z kierunkiem nauki, czyli motoryzacją i mechaniką. Oprócz tego kocha zwierzęta, a w wolnych chwilach słucha muzyki, rysuje lub czyta książki.