AMBASADOR MŁODEGO PRZEMYSŁU

AMBASADOR MŁODEGO PRZEMYSŁU

Zasoby: 23 Ambasadorów Młodego Przemysłu 

Grupa docelowa: uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów (>2 000 uczniów) 

Zasięg: częstochowskiej szkoły podstawowe i gimnazja (~46 szkół) 

 

Z końcem 2018 r. Przemysłowa Akademia Rozwoju (PAR) przy współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy wystartowała z nowym edukacyjnym projektem. Ambasador Młodego Przemysłu jest głosem zarówno wszystkich szkół technicznych i branżowych z regionu Częstochowy, jak iczęstochowskich pracodawców. Głównym celem projektu jest ułatwienie młodzieży decyzji dotyczącej dalszej ścieżki kształcenia.  

 

Do udziału w projekcie Ambasador Młodego Przemysłu wybrano 23 uczniów z częstochowskich szkół technicznych. Jest to niezwykle zdolna młodzież, która społecznie chce się zaangażować w misję, jaką jest promowanie kształcenia zawodowego. Zadaniem trenerów z Przemysłowej Akademii Rozwoju było wyposażenie Ambasadorów w wiedzę dotyczącą ofert edukacyjnych szkół technicznych ibranżowych z terenu Częstochowy, przeszkolenie w zakresie autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej oraz analizy lokalnego rynku pracy pod kątem zawodów, na które jest istotne zapotrzebowanie. W ramach projektu w maju br. Ambasadorzy Młodego Przemysłu spotkają się zponad dwoma tysiącami uczniów częstochowskich szkół podstawowych i gimnazjów. 

 

Projekt Ambasador Młodego Przemysłu jest dla nas bardzo ważny. Wspólnymi siłami zUrzędem Miasta chcemy pokazać, że stawiamy na rozwój młodych ludzi, którzy już teraz są nadrodze do podejmowania decyzji zawodowych. O częstochowskim szkolnictwie często mówi się, żejest „kuźnią zawodowców” i chcemy, aby to hasło było wciąż aktualne – mówi Maciej Mierzwiński, Prezes Zarządu Przemysłowej Akademii Rozwoju. 

Ponadto w ramach projektu Ambasador Młodego Przemysłu uczniowie wspólnie ze swoimi trenerami z Przemysłowej Akademii Rozwoju oraz lokalnymi pracodawcami stworzyli Biuletyn Ambasadora Młodego Przemysłu. W Biuletynie znaleźć można m.in. BIO Ambasadorów, oferty edukacyjne częstochowskich szkół technicznych i branżowych, pracodawców, którzy biorą udział w projekcie oraz konkurs.  

Więcej informacji nt. projektu Ambasador Młodego Przemysłu na stronie: www.mlody-przemysl.pl 

 

Albert Skoczylas

"Lubię czytać książki, grać w siatkówkę, oglądać seriale, spotykać się ze znajomymi. Po technikum planuję pójść na studia ratownicze." "Biorę udział w projekcie, ponieważ jest to ciekawa możliwość na zdobycie nowych umiejętności i poznania nowych ludzi."

Dawid Wiśniewski

Interesuje mnie świat internetowy, lubię przebywać w Internecie i obserwować różne śmieszne sytuacje, a o przyszłości jeszcze nie myślałem, żyję chwilą i nie mam żadnych planów ani marzeń. Chcę iść na studia i znaleźć coś co zacznę lubić.. a może rzeczywiście jak skończę szkołę pójdę na lotnisko i tam będę robił to czego się nauczyłem w szkole."

Emilia Chuda

"Interesuję się motoryzacją. Moim marzeniem jest zakup motocykla. Moją drugą pasją oprócz motoryzacji jest taekwondo." "Biorę udział w projekcie, ponieważ chcę się nauczyć nowych rzeczy, poznać wielu wspaniałych ludzi."